Aktuality
3D tisk i v Koyo Bearings
26.1.2021
Progresivní vývoj 3D tisku vnímá každý z nás. Jeho využití můžeme vidět ve všech odvětvích obchodu, služeb, ale především průmyslu. I v Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost. Její využití nám přinese pozitiva jako je zkrácení doby dodání potřebného náhradního dílu, úspora nákladů, snížení hmotnosti vyrobeného kusu nebo zlepšení jeho mechanických vlastností. Na 3D tiskárně lze vyrobit součástky složitějších tvarů, které nejsme schopni vyrobit klasickými technologiemi nebo je jejich výroba příliš nákladná. „První pokusy 3D tisku už můžeme vidět v praxi. Naši konstruktéři aktuálně vyvíjejí chladící trysky, jejichž tvar by jinak, než pomocí této technologie, nebylo možné vytvořit. Také jsme schopni vyrobit titanová ramínka pro měřidla nebo spotřební plastová zařízení na nakládání kroužků do brusek ALS. Úzce spolupracujeme s univerzitami v Ostravě a Olomouci, kde naše nástrojárna tiskne ze špičkových kompozitních materiálů nebo z práškových kovů," vyjádřil se k 3D tisku manažer výroby, Jiří Černý. V nejbližší době bude naše společnost ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava testovat vzorky z vysokopevnostních práškových ocelí s tvrdostí nad 50 HRC.
Počátky 3D tisku najdeme už v druhé polovině 20. století. Velký boom ale zažil hlavně v roce 2020. Výrobní společnosti, vlastnící 3D tiskárnu, reagovaly na pandemii koronaviru výrobou ochranných pomůcek, kterých bylo v první vlně velký nedostatek. Jedná se o proces aditivní, ve kterém se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z polotovaru materiál odebírá, až zbyde jen požadovaný tvar. Nejpoužívanější technologie (FDM) funguje velice jednoduše a objekt vzniká vrstvu po vrstvě natavováním tenkého proužku plastového materiálu. Další, pro naše podmínky využitelná technologie, je označována jako SLM, při které vzniká dílec navařováním tenkých vrstev kovového prášku v uzavřené komoře.
Spojení vědy a průmyslu: JTEKT Bearings a Univerzita Palackého spolupracují na inovacích v přesné výrobě
6.11.2024
Od června se naši zástupci z oddělení engineeringu, inovací, údržby, kvality a financí průběžně setkávali s týmy Přírodovědecké fakulty a Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci. Navštívili jsme špičková pracoviště, jako je Společná laboratoř Optiky, Katedra matematické analýzy, Katedra experimentální fyziky a UPrint 3D, kde jsme společně diskutovali o nových možnostech v oblasti optické kontroly kvality, 3D tisku, analytických metod a optimalizace výrobních procesů.
Zvyšujeme standardy bezpečnosti: Získali jsme certifikát TISAX
8.10.2024
Certifikace TISAX potvrzuje, že systém řízení bezpečnosti informací společnosti splňuje definované úrovně zabezpečení, a umožňuje sdílení výsledků posouzení na specializované platformě.
Seznamte se s výroční zprávou CSR našeho závodu
22.8.2024
Téma společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání (CSR) získává stále více pozornosti napříč světem. Také vedení našeho závodu přijímá CSR jako dobrovolný závazek chovat se zodpovědně k okolnímu prostředí i společnosti.
Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE